تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


به نام خالق عيسي (ع) و آدم (ع)  

☔️خداوند حكیم در این آیه شریفه از قرآن كریم خلقت حضرت عیسی (ع) را به خلقت حضرت آدم (ع) تشبیه كرده است ؛ چرا كه وجه تشابه این دو پیامبر بزرگ الهی در آفرینش معجزه گونه آنان بوده است كه هردو بدون پدر خلق شده اند.☀️ولی مطلبی كه حیرت انسان را برمی انگیزاند این است كه وقتی تعداد كلمات عیسی و آدم را در قرآن شمارش می كنیم ، با كمال تعجب مشاهده می كنیم كه هردو به تعداد مساوی 25 بار تكرار شده است !!

ادامه مطلب  

˙·٠• ♥ و این پاییز  

 
 
امروز
خیابان های این حوالی لبریز از حضورت بود 
که قدم های م را به طنین حضور قدم های ت در خلقت بسپارم و 
کمی با چشم دل م 
پا به پای حضورت در آفرینش
به زمزمه ی توحیدی ه مخلوقات گوش ه جان بسپارم
 
که وقتی باد در میان شاخه ها می پیچد ،
نوای توحیدی ه آفرینش ،
زمزمه  ی آغازی دوباره را 
بعد از خزانی کوتاه مدت بشارت می دهد 
 
که این همان خاتمه ی غیبت است برای من 
که حضورت از شدت ه بودن هایت به ظهور برسد 
و اهل این سرزمین هم ترا اینگونه حاضر و ظاهر ببینن

ادامه مطلب  

اگر دعا نبود هیچ کس هیچ چیز نداشت  

مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود: در جایی آمده است اگر دعا نبود هیچ کس هیچ چیز نداشت. او ما را محتاج آفریده و دعا برای برآوردن احتیاجات‌مان است. البته خلقت انسان، خلقت بزرگی است. منتهی این خلقت بزرگ عشوه‌هایش هم بزرگ است.

ادامه مطلب  

انفطار  

انفطار
خداوند در قرآن در بسیاری موارد به جای خلقت، از تعبیر "انفطار" و فعل "فَطَرَ" برای توضیح نحوة آفرینش استفاده می کند. "الذی فطرالسّماوات و الارض". انفطار به معنی گشایش و گسترش و انکشاف و انبساط است. در فیزیک مدرن نیز، به تَبَعِ نظر اینشتین و همین طور نظریة مهبانگ، سخن از انبساط دائمی عالم از لحظة صفر زمان و لحظة صفر مکان سخن می رود. جهان به نوعی گسترش آن ذرّة نخستینی است که فیزیکدانان از آن به "ذرّة خدا" تعبیر کرده اند. تو گویی فرشی است که کم

ادامه مطلب  

هدف از خلقت انسان از ديدگاه قرآن و عقل چه مي‌باشد؟  

هدف از خلقت انسان از دیدگاه قرآن و عقل چه می‌باشد؟
سوال «هدف از خلقت چیست» یك وقت به این معناست كه هدف خالق از خلقت چیست، یعنی خالق چه انگیزه‌ای دارد و چه چیز عامل و باعث و محرّك او برای خلقت است.
1. هدف فاعل یا هدف فعل: یكی از مسائل اساسی كه همیشه برای بشر مطرح بوده و هر انسان عاقل و متفكر پیوسته در اندیشه پاسخ به آن است، هدف زندگی است، یعنی انسان برای چه آفریده شده، برای چه زندگی می‌كند.سوال «هدف از خلقت چیست» یك وقت به این معناست كه هدف خالق ا

ادامه مطلب  

پاسخ سؤالات پیام های آسمانی هشتم 1395 درس اول:آفرينش شگفت انگيز  

پاسخ سؤالات پیام های آسمانی هشتم  1394     درس اول:آفرینش شگفت انگیز
خودت را امتحان کن صفحه 15
1- از نظم شگفت انگیز جهان و مخلوقات درون آن ، چه نتیجه ای می توان گرفت ؟
پاسخ : به این نتیجه خواهیم رسید که این نظم های شگفت انگیز و بی نظیر قطعاً ناظمی داشته است و این ناظم کسی نیست جز خداوند دانا و توانا
 

ادامه مطلب  

309- قرآن و فرضيه تكامل‏  

از چهار دسته آیاتى كه در باره خلقت انسان برشمردیم، فقط گروه اول ممكن است با فرضیه تكامل تعارض داشته باشد؛ زیرا بازگشت همه انسان‏ها به آدم و حوا و تكثیر آنها از طریق توالد و تناسل (مضمون سه دسته دیگر)، با پذیرش فرضیه تكامل نیز سازگار است.
ظاهر آیات دسته اول این است كه خداوند، اولین انسان را از گِلِ به‏عمل‏آمده ساخته وسپس روح را در آن دمیده است. البته مسئله آفرینش آدم از گِل یا خاك و مانند آن به‏خودى‏خود با فرضیه تكامل، تعارض كامل ندارد و حتى

ادامه مطلب  

هدف از خلقت انسان چیست ؟  

پروردگار برای چه مارا خلق کرده است؟ برای اینکه به واسطه ی تخلق عملی پرواز کنید و از ملائکه بالاتر روید که ملائکه خدمت گذار شما شوند
 
 هدف نهایی خلقت کائنات و پیدایش موجودات، انسان است. در حدیث قدسی آمده است که خداوند فرمود: "ای فرزند آدم همه چیز را برای تو آفریدم و تو را برای خودم.
هدف از خلقت انسان هر چه که باشد، نتیجه اش به خود او بر می گردد، نه به خداوند که او غنی مطلق است و ممکنات از جمله انسان محتاج او هستند.
امیر المؤمنین (ع) در خطبه معروف ه

ادامه مطلب  

اشعار  

خلقت من در جهان یک وصله ی ناجور بود من که خود راضی به این خلقت نبودم، زور بود؟
خلق، از من در عذاب و من خود از اخلاق خویش از عذاب خلق و من، یارب، چه ات منظور بود؟
ای طبیعت، گر نبودم من، جهانت عیب داشت؟ ای فلک، گر من نمیزادی، اجاقت کور بود؟
آفریدن مردمی را بهر گور اندر عذاب گر خدایی هست، ز انصاف خدایی دور بود
گر من اندر جای تو بودم امیر کائنات هر کسی از بهر کار بهتری مامور بود
آنکه نتواند به نیکی پاس هر مخلوق داد از چه کرد این آفرینش را ، مگر مجبور ب

ادامه مطلب  

مسابقات فوتبال  

در روز چهارشنبه مورخه ۲۶آبان ماه۹۵در مکان سالن ورزشی هلال احمر ۲مسابقه فوتبال برگذار شد که در نتیجه تیم:
کلاس هفتم0_7کلاس هشتم الف
کلاس نهم1_1کلاس هشتم ب.              پیروزی۶بر۴درضربات پنالتی برای کلاس نهم
در نتیجه تیمهای نهم و هشتم الف به فینال صعود کردند.

ادامه مطلب  

قابل توجه دانش آموزان پایه هشتم  

با عرض سلام و خداقوت .دانش آموزان عزیز لطفا در قسمت موضوعات نمونه سوالات هشتم را انتخاب کنید و به نمونه سوالات هشتم ترم اول که چند سری می باشد پاسخ دهید ودر صورت داشتن اشکال آن را یادداشت وقبل از امتحان بپرسید.برایتان آرزوی موفقیت می کنم.

ادامه مطلب  

شگفتی های خلقت  

آفرینش طاووس (قسمت اول)
از جمله هنرهای آفرینش، همانا خلقت طاووس به دست خالق یکتا، خداست. امیرالمؤمنین، علی علیه السلام، در خطبه 165 نهج البلاغه (ترجمه مرحوم محمد دشتی) در وصف این تابلوی نقاشی زنده می فرماید: 
از شگفت ترین پرنده ها در آفرینش، طاووس است که آن را در استوارترین شکل موزون بیافرید و رنگ های پر و بالش را به نیکوترین رنگ ها بیاراست، با بال های زیبا که پرهای آن به روی یک دیگر انباشته و دُم کشیده اش که چون به سوی ماده پیش می رود آن را چونا

ادامه مطلب  

مسابقه والیبال(1)  

گروه (ج)

(ب)   گروه

گروه(الف)


1-تیم   هشتم 1
2-تیم هفتم 1
3-تیم نهم 1

1-تیم   نهم 2
2-تیم هفتم 2
3-تیم نهم 3
4-تیم(الف) هشتم 3

1-تیم هفتم 3
2-تیم هشتم 2
3-تیم(ب) هشتم3


 
 
 
 
 
توجه:
 بازی ها بصورت دوره ای خواهد بود که از گروه های (الف)و(ج) فقط تیم های اول گروه و از گروه (ب) تیم های اول و دوم به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند که:
1-تیم اول گروه(الف) با تیم دوم گروه (ب)
2-تیم اول گروه(ب) با تیم اول گروه (ج)
نتایج:
نهم دو   1-2   نهم سه
هشتم دو   2-0   هفتم سه
هشتم یک   1-2   نهم ی

ادامه مطلب  

تجدد امثال  

⛈تجدد امثال⛈
 
#تجدد_امثال موضوعی است که مربوط به چگونگی خلقت عالم است و ریشه در آیات قرآنی دارد و هر مشربی تفسیر خودش را از آن دارد. 
آیه معروف که طرفداران نظریه تجدد امثال خیلی روی آن تکیه می کنند آیه ١۵ سوره_ق می باشد که میفرماید :
 
أَفَعَیِینَا بِالْخَلْقِ الْأَوَّلِ بَلْ هُمْ فِی لَبْسٍ مِّنْ خَلْقٍ جَدِیدٍ 
 
معنای تجدد امثال این است که خلقت، بر خلاف عقیده عوام و عموم متکلمین که صرفا بر خلق اولیه معتقدند، بر پایه آفرینش های لحظه به ل

ادامه مطلب  

ریاضی هشتم  

ویدیو های آموزشی 9 فصل از ریاضی هشتم به صورت تفکیک شده (فصل به فصل) که توسط رضا بوعذار دبیر ریاضی ناحیه 4 اهواز و خانم وفا مجیدی دبیر ریاضی آبادان آماده شده است . جهت استفاده همکاران محترم آماده دریافت می باشد .
این ویدیو های آموزشی که در برگیرنده برخی از فعالیت ها / تمرین و کار در کلاس های ریاضی هشتم می باشد بر اساس آخرین تغییرات اعمال شده در کتاب ریاضی هشتم ساخته شده است .
 دانلود ویدیو
منبع: علم دوست،علی شاهمنصوری

ادامه مطلب  

آفرینش آدم ع  

آفرینش حضرت آدم (ع)حضرت آدم (ع) / آفرینش حضرت آدم (ع)در قرآن 17 بار سخن از حضرت آدم - علیه السلام - به میان آمده.(1) در این جا به بخشی از زندگی ایشان كه در قرآن آمده با توجه به روایات و گفتار مفسران، اشاره می‌كنیم:خبر از آفرینش خلیفه خدا به فرشتگانخداوند اراده كرد تا در زمین خلیفه و نماینده‌ای كه حاكم زمین باشد قرار دهد، چرا كه خداوند همه چیز را برای انسان آفریده است.(2) موقعیت و لیاقت انسان را به گونه‌ای قرار داده تا بتواند به عنوان نماینده خدا در ز

ادامه مطلب  

آفرینش آدم ع  

آفرینش حضرت آدم (ع)حضرت آدم (ع) / آفرینش حضرت آدم (ع)در قرآن 17 بار سخن از حضرت آدم - علیه السلام - به میان آمده.(1) در این جا به بخشی از زندگی ایشان كه در قرآن آمده با توجه به روایات و گفتار مفسران، اشاره می‌كنیم:خبر از آفرینش خلیفه خدا به فرشتگانخداوند اراده كرد تا در زمین خلیفه و نماینده‌ای كه حاكم زمین باشد قرار دهد، چرا كه خداوند همه چیز را برای انسان آفریده است.(2) موقعیت و لیاقت انسان را به گونه‌ای قرار داده تا بتواند به عنوان نماینده خدا در ز

ادامه مطلب  

صدای آفریــــــــــــــــنش  

زیباترین صدایی که از تپش آفرینش و خلقت خداوند می شود شنید ... 
دستت را بگذار روی قلبت! روی قلبش. صدایی که تمام نگرانی ها را می شوید و تنهایی و غصه هایت را به شکرگفتن می اندازد. لرزش دلش را که بشنوی دیگر لرزش دستانت هم تمام می شود و یخ زدنهایت. 
 
 
 

ادامه مطلب  

علت خلقت شیطان  

برای بسیاری ای سوال پیش میاید :بااین که خدا میدانست شیطان شرچشمه همه وسوسه ها گمراهی ها فریب کاری ها میشود وبد بختی های انسان  از او خواهد بود چرا ائرا افرید؟
اگر خداوند انسان رابرای تکامل بندگی خود افریدهپس وجود شیطان که موجودی ویران گر وفریبنده است چیست؟
در پاشخ این سوال میتوان گفت: خلقت شیطاناز ابتدا پاک و بی عیب بوده است>
او هرچند از نظر خلقت  با فرشتگان همانند بود اما سالیان همراه انان به ابادت مشغول بود
اما بر اسر سرکشی وطغیان  ازدرگا

ادامه مطلب  

کار عملی  

با سلام خدمت همکاران پروژه های مشخص شده .زیر راتهیه ونسبت به ارسال آن اقدام  فرمائید/ 1-طراحی سئوال  از فصل پنجم پایه هشتم . 2-طرح درس از فصل پنجم پابه هشتم. 3-طراحی پروژه های جئو جبرا. (یک پروژه از موضوع درس ویک پروژه از تمرینات ) از فصل ششم پایه هشتم 4-ارائه ماهانه دومسئله با راه حل ودو مسئله بدون راه حل  به بهترین  پروژه های ارسالی همکاران از طرف اداره کل تقدیر نامه اهدا می گردد.

ادامه مطلب  

آيا خوشبختي يا بد بختي انسان‌ها چيزي از پيش تعيبن شده است؟  

این همان سؤال مربوط به «جبر و اختیار» است كه به اشكال متفاوت مطرح می‌گردد.
 
اگر چه تعریف «خوشبختی و بدبختی» مهم است؛ نه نام هر رفاهی را می‌توان "خوشبختی" گذاشت و نه نام هر "محدودیتی" را می‌توان "بدبختی" گذاشت؛ اما در هر حال وقتی سخن از "آفرینش، خلقت و ذات آدمی" به میان می‌آید، موضوع با شرایط زمانی، مكانی و متغیر متفاوت می‌گردد.

ادامه مطلب  

جن چیست؟  

در یک دیدگاه وسیع به هر موجود ماوراءطبیعه‌ای که از دیدگاه انسان مستور است، جن می‌گویند. مانند فرشته‌ها، شیطان‌ها. اما اصطلاحاً و بنا بر باور برخی از مردم، جن‌ها (اجانین) گروهی از موجودات زنده، دارای احساسات و تفکر و معمولاً نامرئی از جهان آفرینش هستند که هزاران سال پیش از خلقت بشر از آتش خلق شده‌اند.

ادامه مطلب  

˙·٠• ♥ این زمستان  

 
جان ه ناپیدای من ،
امروز اول زمستان است 
و هنوز خلقت در مسیرش در روزهای آغازین ه آغاز امامت ت در شور و شعف است
 
مقصد که تو باشی و 
هدف که مهدی نما شدن باشد 
تمام نشانه ها به حضورت می رسند و 
تمام واژه ها در برابر هزار سال وفاداری ات به عَهد ه ابتدای خلقت ت ؛ 
سر خَم می کنند 
 
که بار امانت را جز به اهل ش نمی توان سپرد 
همان روز که خداوند از اهالی ه خلقت سوال کرد 
و قالوا بلی هایی که بعد از رسیدن به زمین همه فراموش شدند و
تعهد بقای شان بر شانه هایت

ادامه مطلب  

 

«اِقرَاء بِاسمِ رَبِّک الَّذی خَلَق». «بخوان»، این اولین گفته خدا با حبیبش است. «بخوان» تا هدف خلقت به دست آید، تا دین خدا استوار شود، تا آفرینش به هدف خود برسد، بخوان که کتاب، برترین معجزه جاوید آفرینش است. روز کتاب و کتابخوانی بر شما پیروان کتاب آسمانی، قرآن مبین مبارک باد.
امام علی علیه السلام : «کسی که به کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد» .

ادامه مطلب  

راز خلقت و هدف از آفرینش انسان چیست؟  

راز خلقت و هدف از آفرینش انسان چیست؟            فلسفه آفرینش انسان، در فلسفه عمومی خلقت همه موجودات تعریف شده است. این دو ماهیتی جدای از هم ندارند. باید دید كه هدف خداوند از آفرینش همه موجودات چیست تا آن گاه فلسفه آفرینش انسان و هدف اصلی آن برای ما روشن گردد.تصور ما از انجام کارها، معمولا به دست آوردن سود یا رفع یک نیاز است؛ زیرا ما انسان ها موجوداتی محدود و ناقص هستیم و همواره اعمال ما به یکی از این دو امر برمی گردد؛ اما خداوند، هیچ نقصی ندا

ادامه مطلب  

 

جن چیست؟
در یک دیدگاه وسیع به هر موجود ماوراءطبیعه‌ای که از دیدگاه انسان مستور است، جن می‌گویند. مانند فرشته‌ها، شیطان‌ها. اما اصطلاحاً و بنا بر باور برخی از مردم، جن‌ها (اجانین) گروهی از موجودات زنده، دارای احساسات و تفکر و معمولاً نامرئی از جهان آفرینش هستند که هزاران سال پیش از خلقت بشر از آتش خلق شده‌اند.

ادامه مطلب  

اصول پایه‌ بازاریابی - اصل هشتم: یک آگهی، یک ایده  

در بخش های قبلی بطور کامل راجع به اصول مختلفی که در حوزه بازاریابی وجود دارد و اینکه رعایت کردن آنها باعث می شود یک بازاریابی موفق را پیش روی خود داشته باشید، صحبت کردیم. در بخش هشتم نیز صد داریم از یک اصل مهم دیگر بازاریابی پرده برداریم و آن را به شما معرفی کرده و شرح دهیم. با ما همراه باشید.
اگر بخواهیم بطور کلی بگوییم، باید گفت که برای یک شخص معمولی کمتر از نیم ثانیه طول می‌کشد تا تصمیم بگیرد به آگهی شما توجه کند یا نکند؛ یعنی اینکه، جذاب‌ت

ادامه مطلب  

هشت روز یا شش روز خلقت جهان از تخیلات تا واقعیت  

آیات 9 الی 12 سوره فصلت تمامی درارتباط با چگونگی خلقت زمین از بدو تولد یعنی جدا شدن از توده ابر خورشیدی تا تشکیل هفت طبقه جو زمین است وهیچ ارتباطی با شش روز خلقت کیهان ندارد .عدم اگاهی به علم زمین شناسی وچگونگی پیدایش زمین وارتباط دادن هفت اسمان در قران که منظور هفت جو زمین است به کیهان این شبه را به وجود آورده است .آیات بیشماری در قرآن هفت اسمان را جو زمین میداند .چرا بسیاری سعی میکنند آن را به کیهان وصل کنند .این از عدم اگاهی یا غرض ورزی با قرآن

ادامه مطلب  

تلاشگران سما در آبانماه  

دخترای گلم خسته نباشید
هشتم یک:ریحانه-نازنین و نوش آفرین -رونیا-مبینا-هلیا .و بیتا و هردو عسل خوب کلاسمون
هشتم دو :پرنیان -مبینا-مانا-سحر- هلیا-لیان-حانیه-دایانا-پریسا-یاسمین- عسل و نیلتا و ستاره
هشتم سه:مهدیس-بهار-کیمیا-دلارام-حنانه-نگار-موژان-مبینا و زهرا
                                       موفق باشید 

ادامه مطلب  

‎چرا خدا انسان را آفرید؟  

 
‎عده ای بر این باورند که برای خدای تنها، زندگی کسل آور و خسته کننده بود، بنابراین تصمیم گرفت تا انسان ها را خلق کند! این دیدگاه به دلایل زیر قابل قبول نیست:‎یک. این نگرش نادرست، بر فقدان و کمبود چیزی در خدا دلالت دارد. در حالی که خدا کامل است و در او نقص و کمبود وجود ندارد.‎دو. خدا هرگز تنها نبوده است. تثلیث، برمشارکت ازلی میان سه شخصیت پدر، پسر و روح القدس تاکید دارد.‎سه. با مطالعه کتاب های اشعیاء (فصل چهاردهم آیات دوازدهم تا پانزدهم) و حزقی

ادامه مطلب  

 

سلام 
چه عجب؟؟؟
مرسی از لطفت فکر نمیکردم پیام بدی واسه همین اصلا نیومدم اینجا
فکر کن تو اولین نفر بودی 
و جالب اینه که تا هشتم کس دیگری بهم تبریک نگفت حتی .......
و جالب تر از همه اینه که همه میگن فکر کردیم تو هشتم به دنیا اومدی وااااااااای 
با هم متشکر 
به امید ..........

ادامه مطلب  

دعاوهدف خلقت  

دعا و هدف خلقت  
این جا لازم است قدری گام فراتر گذاشت و مطلب دیگری عرض کنم و آن اینکه: دعا هدف خلقت است یعنی می توان گفت که غرض از خلقت این جهان این است که مخلوقات ا لهی خدایش را شناخته و او را بخواند و دلیل آن این است که یک جا خداوند می فرماید: « و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون» (22) ما جن و انس را نیافریدیم مگر اینکه مرا عبادت کنند.و در جای دیگری دعا را عبادت خوانده است و فرموده: « ادعونی استجب لکم ان الذین یستکبرون عن عبادتی سیدخلون جهنم داخرین

ادامه مطلب  

پایه هشتم : سوالات درس هشتم رسانه ا در زندگی ما  

سوالات متن درس هشتم اجتماعی پایه هشتم
رسانه ها در زندگی ما
1)     انقلاب بزرگی که جوامع امروزه با آن در تماس هستند چیست؟ پ ص 41
2)    نمونه هایی از کاربرد های فناوری اطلاعات و ارتباطات در زندگی روز مره ما چیست؟ به 9 کورد اشاره شود و هر مورد تعریف شود. پ ص 41 و42و43
3)    تاثیرات وسایل ارتباط جمعی بر فرهنگ عمومی ما را تعریف کنید؟ پ ص 43
4)    تاثیرات رسانه ها  بر زندگی ما ممکن است ................و ..................باشد؟مثبت و منفی
5)    اثرات منفی رسانه های ارتباط جمع

ادامه مطلب  

هنر و انسان  

هنر و انسان عشق و هنر خودش رو در آبادانی نشان میدهد محال است از کنار یک معماری زیبا بی عشق رد شد و یا دیدن ساختمان ها و برج های بلند که هنر دست یک انسان است! ساختن جاده و پل های با عظمت و زیبا شاهکار هنر دست و تفکر و اندیشه و خرد انسانه , و به نظرم اگر عشق نبود , هنر متجلی نمیشد ! انسان شاهکار خلقت خداونده چون شاهکارهای هنری بی شماری را خلق کرده و ما امروز این زیبایی و این قدرت را به وضوح می بینیم, علم بزرگترین شاهکار هنری انسان است خلقت یک زبان مشت

ادامه مطلب  

کشتی زمین  

تمام هستی همچون اقیانوسی بی انتهاست که امواج حرکت هر لحظه به فراز و فرودی میکشاند دل منظومه های شناورش را .اینجا زمین است .کشتی بزرگی که در این اقیانوس بی انتها برای حمل موجودات از ذکر تا تسبیح شناور است .هر تکه ایی از این کشتی مخلوقی است که به رسالت قرار گرفتن در آن مکان خلق گشته است.هر کدام منحصر با معنایی خاص و ظاهر متفاوت .که خلقت دو موجود بصورت یکسان همیشه محال است زیرا خلقت یکی از آن دو ،خلقت دیگری را بیهوده مینمایاند. فهم این مهم که همه م

ادامه مطلب  

 

معرفی کادر اجرایی:
مدیریت :سرکار خانم دریایی
معاونت آموزشی :سرکار خانم مسیح زاده
معاونت پرورشی :سرکار خانم بهرامی
معاونت اجرایی :سرکار خانم نادری
 معاونت فناوری :سرکار خانم رجایی
معرفی کادر آموزشی
دبیر دینی و قرآن  : سرکار خانم غباس زاده- سرکار خانم ثابت قدم
دبیر ریاضی  پایه هفتم : سرکار خانم نصیری 
دبیر ریاضی پایه هشتم :   - خانم مریم چاکری
دبیر ریاضی نهم : خانم مریم چاکری
دبیر علوم پایه هفتم و هشتم و نهم : سرکار خانم جلوه ودادی
دبیر عربی پایه

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1